Онлайн-конференція з питань реалізації механізмів прямої демократії

У День Соборності України професор кафедри політичних інститутів та процесів Сергій Миронович Дерев’янко  взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції на тему «Міжнародні і національні механізми прямої демократії: теорія і практика». Організатор конференції – Навчально-науковий юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (кафедра конституційного, міжнародного та адміністративного права та Центр дослідження конституційної юстиції). На конференції заслухані змістовні доповіді науковців з Івано-Франківська, Львова, Рівне, Тернополя, Чернівців. Жвавий інтерес викликали доповіді випускниці юридичного факультету нашого університету, нині – народного депутата України Олени Вінтоняк, голови Всеукраїнської громадської організації «Блок патріотичних сил» Володимира Колодзінського, а також науковців-правників Зеленогурського та Ченстоховського університетів (Республіка Польща). До участі у конференції залучені студенти та аспіранти, тези виступів яких увійдуть до збірника матеріалів конференції.
Дерев’янко С.М. виступив з доповіддю на тему «Політико-правові проблеми модернізації законодавчого регулювання механізму прямої демократії в Україні». Прагнув дати відповідь на запитання: «Чому ж за роки незалежності не вдалось належним чином законодавчо врегулювати механізм реалізації конституційного права громадян України брати безпосередню участь в управлінні державними справами?». Акцентував на тому, що недосконалість виборчого законодавства, навіть після прийняття нового Виборчого кодексу України, відсутність законодавчих актів про референдуми, народну законодавчу ініціативу та інші форми прямої демократії стає серйозним гальмом подальшого поступу демократичних процесів у державі. Причини тут, очевидно, політичного характеру, насамперед небажання належно унормувати інститути прямого народовладдя, що можуть стати, поза намірами можновладців та політиків, ефективним знаряддям коригування дій органів представницької влади. Проаналізував доцільність модернізації законодавчих норм, стан та перспективи прийняття Верховною Радою України нових законодавчих актів, обов’язковість їх широкого обговорення в експертному середовищі.
Зображення може містити: 8 людей, включно з Сергієм Дерев'янком, текст