Онлайн-зустріч з відомим українським дипломатом Олександром Міщенком

Студенти та викладацький склад Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського  національного університету ім.В.Стефаника мали нагоду онлайн поспілкуватися з відомим українським дипломатом, Надзвичайним і Повноважним Послом України у Латвійській Республіці Олександром Міщенком. Захід проходив у рамках проєкту кафедри міжнародних відносин «Зустріч з дипломатами». Розпочав зустріч ректор університету, професор кафедри міжнародних відносин  Ігор Цепенда. У своєму вступному слові Ігор Євгенович, який свого часу перебував на дипломатичній службі у Республіці Польща,  підкреслив важливість таких зустрічей, особливо для майбутніх дипломатів у їх професійному становленні та подякував своєму колезі за участь у проєкті.

У ході віртуальної зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол України у Латвійській Республіці Олександр Міщенко розповів студентам про роботу дипломатичної установи та поділився власним досвідом роботи. Він також відповів на низку запитань, які цікавили учасників заходу. Зокрема, щодо двосторонніх відносин між Україною та Латвійською Республікою, особливостей роботи посольства.

Під час зустрічі Олександр Міщенко поінформував слухачів про сучасний стан та специфіку українсько-латвійських відносин, зокрема у контексті підтримки Латвією українського народу у боротьбі з російською збройною агресією.
На прикладі Латвії учасники розглянули важливість набуття досвіду країн-членів ЄС в освітньо-науковій та гуманітарній сферах. У цьому ж контексті, Посол України наголосив на значній зацікавленості вітчизняного державного апарату у молодих кваліфікованих фахівцях, що також є актуальним для галузі міжнародних відносин.
Окрему увагу Олександр Міщенко приділив тематиці національно-патріотичного виховання української молоді, набуттю знань з максимально широкого кола питань з метою протидії російській пропаганді.