Студенти-міжнародники перемогли у всеукраїнському конкурсі проєктів

Команда студентів-міжнародників днями успішно виступила на всеукраїнському конкурсі презентації студентських проєктів громадянської дії ДемБачення та здобула I місце.

Наша команда під назвою #НеСоромно виступила у складі студентів 4 курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» – Христини Міськевич, Анни-Марії Литовчук, Марії Томків, Тетяни Пицко, Христини Іванчишин та Тетяни Козак. Наставник команди – старша викладачка кафедри міжнародних відносин факультету історії, політології і міжнародних відносин Наталія Голуб’як.

Команда студентів Прикарпатського університету презентувала на конкурсі проєкт свідомості та сексуальної грамотності, про розуміння себе та власного тіла. В рамках проєкту студенти провели ґрунтовне дослідження на основі власних опитувань, серії інтерв’ю, а також здійснили практичні заходи для вирішення проблеми, що було високо оцінене членами журі. У винагороду наша команда-переможниця отримає фінансову та технічну підтримку IFES Україна для подальшого практичного втілення проєкту.

Зазначимо, що конкурс презентації студентських проєктів громадянської дії ДемБачення вперше відбувся в Україні. ДемБачення – це Всеукраїнський конкурс презентації студентських проєктів громадянської дії, організований Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. У фінальному етапі було представлено 14 найкращих студентських команд із провідних університетів України, які протягом вивчення курсу з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики» створили та реалізували власні студентські проєкти. Основним завданням для команд було представити свої напрацювання, а також довести життєздатність, інноваційність та соціальну значимість власного проєкту перед шанованим журі.

Довідково: У Прикарпатському національному університеті на спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» до навчального плану освітньої програми “Бакалавр” з 2019 року впроваджена дисципліна «Демократія: від теорії до практики». Метою впровадження стало розширення компетентностей студентів у сфері громадського життя. Протягом двох років, дисципліна користується популярністю серед студентів. Однією з вимог успішного завершення курсу є підготовка проєктної пропозиції щодо важливої суспільної проблеми у громаді, в котрій проживають студенти.