Міжнародна науково-практична конференція: «МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА ОЦІНКА РОСІЙСЬКОЇ ВОЄННОЇ АГРЕСІЇ В УКРАЇНІ ТА ЗАХИСТ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ»

16 липня 2022 року в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спільно із Вармінсько-Мазурським університетом в Ольштині (Республіка Польща) за підтримки Асоціації українських правників відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена надважливій та архіактуальній темі воєнного сьогодення. У роботі конференції взяли участь науковці із провідних вітчизняних та європейських вузів.
У виданому до конференції організаторами збірнику наукових праць вміщені, зокрема, стаття професора кафедри політичних інститутів та процесів Сергія Мироновича Дерев’янка на тему «Референдум в умовах війни» та стаття аспіранта кафедри Руслана Бичая  на тему «Забезпечення та обмеження права на свободу пересування здобувачів вищої освіти під час правового режиму воєнного стану».
Підсумком роботи наукового заходу стало ухвалення резолюції щодо активізації наукових досліджень у напрямку захисту фундаментальних прав людини, а також надання правової оцінки російській воєнній агресії, яка нині щоденно відбувається в Україні, з метою притягнення винних до відповідальності та недопущення означеної трагедії у майбутньому.