Європейський університетський альянс EDUC запросив Прикарпатський університет до асоційованого партнерства

Днями відбулися  онлайн-зустрічі, які стали ще однією видатною подією для Прикарпатського університету в контексті налагодження та розширення міжнародної співпраці.

Прикарпатський університет запросили на засідання Керівного комітету Європейського університетського альянсу EDUC (European Digital UniverCity), учасниками якого є вісім європейських університетів-партнерів (https://educalliance.eu/). Серед них і Університет Масарика Чеської Республіки, з яким у липні цього року Прикарпатський університет розпочав налагоджувати ділові відносини.

У ході засідання  перша проректорка ПНУ, професорка Валентина Якубів та директорка Проектно-освітнього центру «Агенти змін», доцентка кафедри фінансів Світлана Кропельницька презентували діяльність Прикарпатського університету на міжнародній арені.

Валентина Якубів повідомила учасникам засідання про міжнародні рейтингові позиції університету, його навчальну та наукову інфраструктуру, членство у міжнародних консорціумах. Особливу увагу приділила інформуванню партнерів Європейського університетського альянсу EDUC про найважливіші й наймасштабніші проєкти університету та запропонувала напрями діяльності для майбутнього співробітництва.

Серед них: обмін кваліфікацією (стажування) з іноземними та вітчизняними партнерами, семінар; онлайн і офлайн мобільність студентів і співробітників; налагодження партнерства в проектній діяльності; спільні наукові проекти; літня та зимова школи; менторство (міждисциплінарні хаби, стартапи); відкриття дослідницьких груп та призначення запрошених професорів (мікрогранти).

Під час зустрічі учасникам розповіли також історію успіху Проектно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського університету та можливості участі у спільній науковій, освітній та проектній діяльності, проведенні міжнародних віртуальних смарт-конференцій, започаткованих в університеті спільно ГО «Орієнтири сталого розвитку» за повністю оновленим форматом.

«Наші проєктні пропозиції, насамперед, стосуються розвитку туристичної сфери, креативних індустрій, сфери освіти та науки, розвитку навиків проєктної грамотності та англійської мови для проєктних менеджерів, що плануємо запровадити на основі власного посібника «Керівництво з управління проєктами розвитку»», – зауважила Світлана Кропельницька.

Голова Керівного комітету EDUC, віце-президент з міжнародних зв’язків Потсдамського університету, професор Флоріан Швайгерт та партнери альянсу висловили зацікавленість у налагодженні зв’язків з Прикарпатським університетом для встановлення тісного партнерства.