Освітній рівень Бакалавр

МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Національний мультипредметний тест

Кафедра політичних інститутів та процесів готує фахівців зі спеціальності «052 Політологія» за двома освітніми програмами «Політологія» та «Політологія. Національна безпека» за освітнім рівнем Бакалавр денної та заочної форми навчання.

На основі свідоцтва про повну загальну середню освіту (ПЗСО) Ви можете вступити на навчання на перший курс освітнього рівня бакалавра (перший освітній рівень, ОР бакалавра).

Термін навчання – 4 роки (3 роки 10 місяців).

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ НА ПЕРШИЙ КУРС:

У 2023 році замість ЗНО введений національний мультипредметний тест (НМТ). Для вступників до Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (ПНУ) після завершення загальноосвітніх навчальних закладів існують певні правила прийому. Вони залежать від спеціальності, яку ви обираєте.

Переглянути спеціальності, на які можна вступити на навчання до ПНУ у 2023 році

Для вступу на деякі спеціальності необхідно мати результати НМТ. Для вступу на деякі спеціальності (спортивного і мистецького спрямування), необхідно здавати в університеті творчий конкурс. Для вступу на інші спеціальності НМТ обов’язковий при вступі на бюджет (місця державного замовлення), а при вступі на ці спеціальності на контракт достатньо мотиваційного листа.

 1. Спеціальності, при вступі на які НМТ обов’язковий (і на бюджет, і на контракт, і на денну і на заочну форму навчання)

Детальна інформація про національний мультипредметний тест  (НМТ)

 1. Спеціальності, при вступі на які необхідно здавати творчий конкурс (НМТ на ці спеціальності складати не потрібно)

Якщо ви обрали для вступу спеціальність, на яку необхідно здавати творчий конкурс – вам необхідно буде зареєструватися для його проходження на нашому сайті. Реєстрація на творчі конкурси буде відбуватися із 24 червня до 16 липня, а також другий етап (під час другу етапу творчих конкурсів вступ на бюджет не буде можливий, тільки на контракт) – із 9 по 16 серпня. Реєстраційна форма доступна на нашому сайті. Також для участі і творчому конкурсі треба заповнити заяву. Творчі конкурси будуть відбуватися у ПНУ. Для їх складання необхідно буде з’явитися в університет у визначену дату і час (згідно розкладу).

 1. Спеціальності, при вступі на які НМТ потрібен для вступу на бюджет, а на контракт достатньо тільки мотиваційного листа.

Мотиваційний лист необхідний усім вступникам. Його необхідно подавати у приймальну комісію не залежно від обраної вами спеціальності та форми навчання. Мотиваційний лист необхідно буде завантажувати при подачі заяв через кабінет вступника. Додатки до мотиваційного листа (грамоти, подяки, сертифікати і т.п.) – надсилаються на електронну пошту відбіркових комісій факультетів, на які ви будете подавати заяви.

Усю іншу, вичерпну інформацію, що стосується вступу до Прикарпатського університету ви можете переглянути за посиланням:

Детальна інформація щодо вступу (необхідні документи, терміни вступної кампанії, допомога у створенні кабінету вступника…)

 

Які сертифікати ЗНО чи предмети НМТ (а також вагові коефіцієнти) потрібні для вступу в Університет:

Вичерпна інформація про НМТ: графік, новації, роз’яснення

Вартість навчання (для вступників 2021 року)

Телефони відбіркових комісій факультетів

Написати листа у приймальну комісію

Наші контакти

Знайти нас на карті

Інформація для вступників на спеціальність 052 Політологія на старші курси

На основі диплома молодшого спеціаліста (МС), фахового молодшого бакалавра (ФМБ) Ви можете вступити на навчання на старші курси  освітнього рівня бакалавра (перший освітній рівень, ОР бакалавра) в залежності від наявності вакантних місць на 2-му чи 3-му курсі (змінюються щороку), чи в залежності від наявної акредитованої освітньої програми за скороченим терміном навчання:

 • вступ на вакантні місця на 2-ий курс (термін навчання 2 роки 10 місяців), тільки контрактні місця;
 • вступ на вакантні місця на 3-ий курс (термін навчання 1 рік 10 місяців), тільки контрактні місця;
 • вступ на 1-ий курс за скорченим терміном навчання (термін навчання 1 рік 10 місяців), наявні місця державного замовлення.

Після успішного завершення навчання ви отримаєте диплом бакалавра за обраною спеціальністю.

Інформація для вступників на старші курси 2022 року

(на основі диплома молодшого спеціаліста (МС), фахового молодшого бакалавра (ФМБ))

Увага!!! Нововведення!

 • Подання заяв для вступу на старші курси на основі диплома МС, ФМБ,  у 2022 році відбувається через електронний кабінет вступника.
 • У терміни із 1 по 29 липня електронний кабінет вступника необхідно створити і заповнити, а у період із 29 липня до 23 серпня – у кабінеті з’явиться можливість подавати заяви до ПНУ для вступників на місця державного замовлення і до 7 вересня для вступників на контракт. Якщо у Вас виникнуть труднощі із створенням чи заповнення кабінету вступника – Ви можете звернутися до Приймальної комісії Університету і ми Вам допоможемо.
 • Електронний кабінети вступника на основі диплома молодшого спеціаліста створюється на сайті vstup.edbo.gov.ua із 1 липня.
 • Про електронний кабінет вступника (буде доступний для реєстрації із 1 липня 2022 року)

У 2022 році замість ЗНО введений національний мультипредметний тест (НМТ). Для вступників до Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (ПНУ) на основі дипломів МС чи ФМБ на старші курси можуть бути використані два шляхи вступу.

Перший – на основі сертифікатів ЗНО 2019-2021 років. Другий – за результатами національного мультипредметного тесту.

Для вступу на старші курси до університету необхідно представити два результати:

або ЗНО 2019-2021 років.

 • Якщо ви вступаєте на 2-ий чи 3-й курс на контракт то: 1. Українська мова/Українська мова і література; 2. Будь який предмет ЗНО (на ваш вибір)
 • Якщо ви вступаєте на перший курс за скороченою програмою:
 • на місця державного замовлення: 1.  Українська мова/Українська мова і література; 2. Математика.
 • на контракті місця: 1. Українська мова/Українська мова і література; 2. Будь який предмет ЗНО (на ваш вибір)

 або 2 предмети НМТ 2022 року:

 • Якщо ви вступаєте на 2-ий чи 3-й курс на контракт то: 1. Українська мова; 2. Будь який предмет НМТ (історія України або математика)
 • Якщо ви вступаєте на перший курс за скороченою програмою:
 • на місця державного замовлення: 1.  Українська мова; 2. Математика.
 • на контракті місця: 1. Українська мова; 2. Будь який предмет НМТ (історія України або математика)

Також усі вступники подають мотиваційний лист.

Мотиваційний лист необхідний усім вступникам. Його необхідно подавати у приймальну комісію не залежно від обраної вами спеціальності та форми навчання. Мотиваційний лист необхідно буде завантажувати при подачі заяв через кабінет вступника. Додатки до мотиваційного листа (грамоти, подяки, сертифікати і т.п.) – надсилаються на електронну пошту відбіркових комісій факультетів, на які ви будете подавати заяви.

Детальна інформація щодо вступу (необхідні документи, терміни вступної кампанії, допомога для створення електронного кабінету, вартість навчання…)

 1. Які сертифікати ЗНО чи предмети НМТ необхідні для вступу в Університет:

 

Інформація для вступників на спеціальність 052 Політологія на старші курси (“друга вища освіта”)

Якщо Ви:

 • маєте вищу освіту (маєте диплом бакалавра, спеціаліста, магістра), чи
 • не менше одного року здобуваєте освітній ступінь бакалавра і виконуєте у повному обсязі навчальний план

та вирішили здобути вищу освіту за першим (бакалаврським) рівнем освіти за неспорідненою спеціальністю у межах вакантних місць ліцензійного обсягу, то Ви можете поступити на навчання на другий (третій) курс для здобуття освітнього ступеня бакалавра (навчання тільки за контрактною формою).

 • Термін навчання при вступі на другий курс – 2 роки 10 місяців
 • Термін навчання при вступі на третій курс – 1 рік 10 місяців.
 • По завершенні навчання на першому (бакалаврському) рівні освіти Ви отримаєте диплом бакалавра за обраною вами спеціальністю.

Інформація для вступників на старші курси у 2022 році

(“друга вища освіта”):

1.Які іспити необхідно здавати при вступі в Університет (“друга вища освіта”):

При вступі на старші курси також необхідно подавати мотиваційний лист.

Мотиваційний лист необхідний усім вступникам. Його необхідно подавати у приймальну комісію не залежно від обраної вами спеціальності та форми навчання. Мотиваційний лист необхідно буде завантажувати при подачі заяв через кабінет вступника. Додатки до мотиваційного листа (грамоти, подяки, сертифікати і т.п.) – надсилаються на електронну пошту відбіркових комісій факультетів, на які ви будете подавати заяви.

 

Усю іншу, вичерпну інформацію, що стосується вступу до Прикарпатського університету ви можете переглянути за посиланням:

Детальна інформація щодо вступу (необхідні документи, терміни вступної кампанії…)

 

Вартість навчання (вартість навчання представлена за 2021 рік, вартість для вступників 2022 року буде подана пізніше)

Телефони відбіркових комісій факультетів

Написати листа у приймальну комісію

Наші контакти

Знайти нас на карті