Звітуємо про наукову діяльність за 2022 рік

Спасибі ЗСУ за можливість жити, вчитися й працювати!
Професор кафедри політичних інститутів та процесів Сергій Дерев’янко виступив перед колегами на пленарному засіданні звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів факультету історії, політології та міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за 2022 рік з доповіддю на тему «Народовладдя в умовах російсько-української війни». Поділився результатами досліджень розуміння сутності вторгнення росії в Україну з 2014 року як війни носіїв двох протилежних ідентичностей: агресивно-імперської рашистів та цивілізаційно-демократичної українців. Проаналізував цинічні за своєю суттю та нікчемні з правової точки зору, згідно з нормами міжнародного права, конкретні спроби використання російськими загарбниками інституту народовладдя для легітимації рашистського окупаційного режиму шляхом створення на тимчасово окупованих територіях псевдореспублік. Висловив міркування щодо перспектив застосування народовладдя як ймовірного формату завершення російсько-української війни, розв’язання проблеми статусу захоплених ворогом територій, їх деокупації та реінтеграції.