Відкрита лекція професора Івана Монолатія для студентів Факультету історії, політології і міжнародних відносин

9 листопада відбулася лекція професора кафедри політології Івана Монолатія про роль таємних агентів і спеціальних служб в українському національно-визвольному русі ХХ ст. Професор Іван Монолатій розповів студентам спеціальностей «Політологія. Національна безпека», «Політологія», «Історія та археологія» Факультету історії, політології і міжнародних відносин про специфіку власних досліджень цього явища у політологічній та історичній перспективі. Свою лекцію він побудував на аналізі сучасних книжок-студій про шпигунство як явище світової історії, ідеологічне протистояння Захід – Схід, окремих персоналіях іноземних розвідок. Зокрема цікавими були думки професора про життя і діяльність американського героя і українського авантюриста, уродженця Львівщини і другого лейтенанта Корпусу Морської Піхоти США Якова Макогона (1880-1956), його участь у розвідувальній діяльності американців у міжвоєнній Європі та під час Другої світової війни. Професор Іван Монолатій вдало поєднав лекційне заняття і дискусію з присутніми щодо оцінки Я. Макогоном своїх можливостей як уявного претендента на український престол, використання ним вигаданого образу «князя Розумовського». Ці пояснення професор проілюстрував змістом своєї книжки «Макогін псевдо Розумовський. Уявлена українська людина» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2023). Доречними на лекції були запитання колег-істориків, їхні коментарі – доц. кафедри всесвітньої історії Юрія Довгана, доц. кафедри політології Іванни Ломаки, доц. кафедри всесвітньої історії Лілії Щербін. Зустріч студентів політологів та істориків стала черговою нагодою для знайомства з творчим доробком викладача нашого факультету, члена Національної спілки письменників України, Почесного краєзнавця України.