Головам громад Надвірнянського району презентовано проєкт «Бадмінтон і зір»

Прикарпатський університет у Микуличинському ліцеї Яремчанської міської ради презентував головам міських, селищних, сільських територіальних громад Надвірнянського району проєкт «Бадмінтон і зір», який ініційовано президентом федерації бадмінтону України Олексієм Дніпровим. Мета проєкту – запобігання втрати зору у школярів через заняття бадмінтоном.

Захід відбувся за участі голови обласної федерації бадмінтону, ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди, декана факультету туризму Володимира Великочого та директорки Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського університету, доцентки кафедри фінансів Світлани Кропельницької, керівника підрозділу Науково-дослідної частини ПНУ Романа Стефанюка.

«Ми розпочали для школярів області програму «Бадмінтон і зір», бо ніщо так не допомагає зміцнити зір, як гра у бадмінтон. Адже в Україні 2/3 дітей мають проблеми зору. В рамках проєкту ми готуємо вчителів-тренерів з гри у бадмінтон, зокрема, у Микуличинській школі. Для дорослих, зокрема, керівників, цей унікальний вид спорту цікавий тим, що він вчить швидко приймати рішення. І це дуже важливо у наш час. Ми готові допомагати і у підготовці тренерів і наданні інвентаря і обладнання майданчиків», — підкреслив голова обласної федерації бадмінтону, ректор Ігор Цепенда і пояснив учасникам зустрічі механізм проведення медично-педагогічного експерименту серед школярів багатьох шкіл Івано-Франківської області, спрямованого на упередження та зупинення втрати зору шляхом гри у бадмінтон.

Представники Прикарпатського університету на чолі з ректором також зіграли одну партію гри, аби на практиці продемонструвати присутнім цікавість та легкість цього корисного виду спорту.

Бадмінтон – одна з найбільш популярних спортивних ігор, не тільки завдяки простоті правил і можливості пристосувати в якості ігрового майданчика будь-який спортивний зал або навіть відносно рівну поверхню просто неба, а і тому, що вона сприяє покращенню здоров‘я і профілактиці більшості хвороб. Зокрема, це порушення функції серцево-судинної системи, короткозорість, деякі захворювання органів дихальної системи. Ця гра розвиває хитрість, гнучкість, витривалість, ідеальну координацію, незвичайну силу і спритність, уміння розвивати велику швидкість. Оптимальний вік для початку занять бадмінтоном – 5-6 років, а в спортивну секцію дитину можна віддавати в 10-11 років. Для гри не потрібно мати складний інвентар і спеціальний дорогий спортивний одяг.

Щодо бадмінтону у шкільній програмі, то він може бути включений в програму для загальноосвітніх навчальних закладів 1-11 класів предмету „Основи здоров’я і фізична культура”.